Jak zrobić warkocz wodospad – krok po kroku


Jak zrobić warkocz wodospad – krok po kroku

Warkocz wodospad to stylowa i elegancka fryzura, która nadaje się na wiele okazji – od codziennego noszenia po wyjątkowe okoliczności. Choć może wydawać się skomplikowany, jest całkiem prosty do wykonania, o ile zna się kilka podstawowych kroków. W tym artykule przedstawimy krok po kroku jak zrobić warkocz wodospad, który będzie wyglądał profesjonalnie i imponująco.

1. Przygotowanie włosów
Ważne jest, aby włosy były czyste i wygładzone przed rozpoczęciem stylizacji. Można użyć odżywki lub olejku do włosów, aby nadać im dodatkową gładkość i połysk. Następnie, delikatnie rozczesz włosy, aby pozbyć się ewentualnych splotów i zawiązuję je w luźny kucyk.

2. Podział włosów
Podziel włosy na trzy sekcje – prawą, lewą i środkową. Zacznij od niewielkiego przeczesania przedziału włosów z prawej strony głowy.

3. Pierwszy krok warkocza wodospad
Weź niewielki pasmo włosów z prawej strony i podziel je na dwie części. Przeciągnij dolną część pasa pod górną część i utrzymuj obie części w prawej ręce. Następnie, chwyć nowe niewielkie pasmo włosów i dodaj je do dolnej części, przeciągając dolną część pod górną. Powtórz ten krok jeszcze raz.

4. Puszczanie pasm
Gdy dodasz trzecie pasmo włosów do dolnej części, puść je swobodnie, aby opadło poniżej pozostałych. Teraz, twoje pasma włosów powinny wyglądać jak wodospad, dlatego ten styl nosi taką nazwę.

5. Kontynuowanie warkocza
Podobnie jak wcześniej, bierz niewielkie pasma włosów z górnej lub dolnej części głowy i dodawaj je do dolnej części, przeciągając dolną część pod górną. Pamiętaj, żeby puścić trzecie pasmo na dół za każdym razem, gdy dodasz nowe pasmo.

6. Powtarzanie kroków
Powtarzaj kroki 4 i 5, aż dotrzesz do końca włosów. Upewnij się, że utrzymujesz napięcie warkocza, aby nie rozpadł się podczas stylizacji.

7. Zabezpieczanie warkocza
Gdy dotrzesz do końca włosów, zabezpiecz warkocz gumką do włosów. Możesz również zastosować odrobinę lakieru do włosów, aby nadać fryzurze większą trwałość.

8. Dodatkowe akcenty
Jeśli chcesz dodać odrobinę elegancji do swojego warkocza wodospadu, możesz zastosować dodatkowe ozdoby, takie jak wstążki, spinki do włosów lub kwiaty. Wybierz takie, które pasują do swojego stylu i okazji, na której zamierzasz nosić fryzurę.

Warkocz wodospad to nie tylko stylowy i elegancki wybór, ale także bardzo wszechstronna fryzura. Można go nosić na różne sposoby – luźno opuszczony na plecach, delikatnie spleciony na boku lub nawet w eleganckim kok. Wszystko zależy od twojej kreatywności i preferencji.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić warkocz wodospad krok po kroku, możesz eksperymentować z różnymi stylami i odkryć ten, który najlepiej pasuje do twojego charakteru i wyglądu. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, więc nie wahaj się ćwiczyć tej fryzury, aby uzyskać perfekcyjny efekt. Powodzenia!