Jak sprawdzić, czy twoje włosy są porowate?

Jak sprawdzić, czy twoje włosy są porowate?

Włosy porowate to taki rodzaj włosów, który na skutek różnych czynników traci swoją zdolność do wchłaniania wilgoci. Włosy porowate są widoczne gołym okiem. Mogą mieć zniszczoną powierzchnię, wyglądają na matowe. Właściciele takich włosów często się z nich zawiedzeni, ponieważ nie mogą odżywić ich należycie. Jednak, jak sprawdzić, czy twoje włosy są porowate?

Metoda w misce z wodą

Najprostsza metoda, którą możesz wykorzystać w domu, to technika z użyciem miski z wodą. Wystarczy, że weźmiesz szklankę z wodą i włosy, które chcesz sprawdzić porowatość. Włóż go do wody na kilka minut i obserwuj, co się dzieje. Jeśli włosy szybko zatoną na dno, to znaczy, że są bardzo porowate. Jeśli wypłyną i będą unosić się na powierzchni, oznacza to, że twoje włosy są niskoporowate. Jeśli twoje włosy pozostaną gdzieś pośrodku, to przez to, że są umiarkowanie porowate.

Metoda dotykowa

Inną metodą, która pozwoli ci na ocenienie porowatości włosów, jest technika dotyku. Aby to zrobić, weź swoje włosy i przesuń palce po włosach z góry na dół. Jeśli włosy są nierówno gładkie, będą miały mnóstwo węzłów i spornych kłaków, to oznacza, że prawdopodobnie są one silnie porowate. Jeśli palce przesuwają się po gładkiej powierzchni, to oznacza, że twoje włosy mają niską porowatość. Jeśli jest to pośrednie, to znaczy, że twoje włosy są umiarkowanie porowate.

Metoda mikroskopowa

Inną metodą sprawdzającą porowatość włosów jest technika mikroskopowa. Jest to najdokładniejsza metoda, która umożliwia ci sprawdzenie rodzaju i stanu włosów, w tym porowatości. Aby to zrobić, potrzebujesz jedynie mikroskopu, który pozwoli ci zobaczyć strukturę włosów pod powiększeniem. Metoda ta jest z pewnością najbardziej skomplikowaną z wymienionych, ale pozwoli ci na uzyskanie najbardziej dokładnych wyników.

Podsumowując, sprawdzenie porowatości włosów jest łatwe i możesz to zrobić w domu. Najprostsza i najbardziej popularna metoda polega na zanurzeniu włosów w misce z wodą, ale możesz także użyć techniki dotykowej lub mikroskopowej. Oprócz tego, zawsze pamiętaj, że niezależnie od porowatości twoich włosów, należy je odpowiednio pielęgnować i dbać o nie, aby były zdrowe i piękne.