Rower trójkołowy rehabilitacyjny

Większość z nas ma miłe wspomnienia z dziecięcych wycieczek rowerowych. Wierzymy, że każdy zasługuje na szansę przeżycia takich chwil, a szczególnie osoby z niepełnosprawnością fizyczną. Na szczęście rowery coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w branży rehabilitacyjnej, umożliwiając tym samym osobom potrzebującym zwykłe użytkowanie roweru i jednocześnie wpływając pozytywnie na terapię. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się trójkołowiec, który jest czymś znacznie więcej niż tylko urządzeniem rekreacyjnym – jest często niezbędny dla kogoś, kto nie może samodzielnie chodzić lub przez wiele godzin siedzi na wózku inwalidzkim.

Ruch to zdrowie

Lekarze często zalecają fizjoterapię dzieciom i nastolatkom, które odniosły obrażenia lub mają problemy z ruchem z powodu choroby czy niepełnosprawności. Terapia ma na celu zmniejszenie bólu i przywrócenie sprawności fizycznej osobom po urazach oraz w przypadku wad wrodzonych. Ruch oraz wszelkiego rodzaju ćwiczenia fizyczne zapobiegają postępowi choroby, wzmacniają mięśnie i poprawiają zakres ruchów, ułatwiając wykonywanie codziennych czynności.

Rower rehabilitacyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z zaburzeniami ruchu. Wiadomo, że pedałowanie stymuluje mięśnie kończyn dolnych, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jazda na rowerze uaktywnia także mięsień lędźwiowy, biodrowy i mięśnie brzucha. Dzięki temu pozytywnie wpływa na pracę układu mięśniowo-kostnego, poprawia krążenie oraz kondycję organizmu.

Wielofunkcyjny trójkołowiec

Jeśli niepełnosprawność Twojego dziecka wpływa na jego zdolności manualne i codzienne funkcjonowanie, zainwestuj w doskonałe narzędzie terapeutyczne, jakim jest rower trójkołowy: https://www.zdrowapolka.pl/rower-rehabilitacyjny-trojkolowy-dla-dzieci-do-60kg-osob-niepelnosprawnych.html.

Poza funkcją rehabilitacyjną, jaką spełnia, sprawi on dziecku niesamowitą radość i przyjemność. Nie ma nic wspanialszego dla każdego rodzica niż widok szczęśliwego dziecka i świadomość tego, że przyjemne może iść w parze z pożytecznym.

jak-wybrac-swoj-rower

Rower rehabilitacyjny trójkołowy dla dzieci do 60 kg to najlepsze rozwiązanie dla niepełnosprawnych z zachwianym poczuciem równowagi oraz z zaburzeniami ruchu. Sprzęt można dostosować do indywidualnych wymagań i warunków. Szereg dodatkowych mocowań i akcesoriów, w które rower można zaopatrzyć, umożliwia użytkowanie wózka przez osoby z uszkodzonymi lub sztywnymi stawami, niewydolnościami serca, zaburzeniami równowagi czy ubytkami masy mięśniowej. Wśród opcji dodatkowych znajdują się m.in.:

  • Wolne koło
  • Uchwyty dłoni
  • Uchwyty stopy
  • Stabilizatory miednicy
  • Lusterka
  • Dzwonek
  • Oświetlenie
  • Blokada kierownicy
  • Przerzutki
  • Podstawka do treningu stacjonarnego

W podstawowej wersji rower posiada system ostrego koła – to znaczy, że aby jechać, należy ciągle pedałować. Wymusza to tym samym stały ruch, co dynamizuje i przyspiesza rehabilitację.

Rower idealny jest dla dzieci i osób dorosłych do 60 kg.

Priorytetem każdego rodzica jest szczęście i zdrowie dziecka. Kupując rehabilitacyjny rower trójkołowy zapewnisz swojej pociesze właśnie to – zabawę i rehabilitację w jednym.