Błędy medyczne – gdzie szukać pomocy ?

Polacy największe zaufania wykazują w stosunku do trzech profesji. Nauczyciel, ksiądz i lekarz. Choć są to zawody skrajne warto przyjrzeć się przyczynom takiego sposobu postrzegania przedstawicieli tych trzech gałęzi. Zwłaszcza jeśli chodzi o lekarzy. Ponoć najlepsi dawno wyjechali i robią karierę za granicą. Ci, którzy zostali z pewnością są dobrymi fachowcami, ale czy aby na pewno zawsze?

Lekarz, to nie szewc.

A ponoć szewc bez butów chodzi. Oczywiście błędy szewca można wybaczyć, można w nieskończoność oddawać do poprawki ulubione mokasyny, czy szpile. Z lekarzem jest wprost przeciwnie. Defekty w sztuce lekarskiej są bardzo kosztowne i często brzemienne w skutkach. Choć zapewne na co dzień nikt się nie zastanawia – co by było gdyby… Każdy może być wynikiem błędu medycznego. Dzieje się tak już na poziomie mogłoby się wydawać najbardziej banalnych zabiegów takich jak wycięcie migdałów, czy zakładaniu szwów. Jak skutecznie w takich przypadkach dochodzić swych praw?

Oprawca i ofiara.

Należy zacząć od najbardziej przerażających przypadków. Zdarza się, iż wynikiem błędu medycznego jest śmierć pacjenta. Choć dla osoby bliskiej ofierze musi być to traumatyczne przeżycie – wręcz dramat warto wówczas pociągnąć do odpowiedzialności winnych, wszak nie ma świętych krów. Ponadto ominięcie wszelkich prawnych – mocno biurokratycznych kroków pozwoli spędzić ten czas w nostalgii i zadumie. Według ostatnich badań setki tysięcy osób każdego roku umiera, lub doznaje uszczerbku na zdrowiu w wyniku błędów medycznych popełnianych w czasie hospitalizacji. Liczba zgonów w szpitalu stale rośnie i obecnie wynosi od 200-400tys. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak wiedzy i braki w wykształceniu sztuki lekarskiej oraz liczne zaniedbania wpływające na stan pacjenta. Niestety spraw sądowych w tej tematyce jest bardzo mało, przecież większość osób nie podejrzewa kadr lekarskich o błędy. Prawda jest zupełnie inna – lekarzom i reszcie personelu należy patrzeć na ręce.

Skuteczna alternatywa.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych zapewnia kompleksową obsługę wszelkich prawnych czynności mających na celu uzyskanie rekompensaty w wyniki błędy lekarskiego. Spectrum błędów w jakich mogą państwo liczyć na pomoc jest bardzo szerokie i opiewa w urazy przy porodzie – porażenie mózgowe, błędną diagnostykę, porażenie splotu barkowego oraz porażenie mózgowe. Dotyczy również błędnej diagnozy raka piersi, raka prostaty, nowotworu skóry, zapalenia opon mózgowych, udaru, a także odszkodowań za nie zdiagnozowanie ataku serca. Do tego dochodzą błędy na izbie przyjęć oraz błędy chirurgiczne. Tak naprawdę każdy ma prawo do wysokiej jakości opieki medycznej, jednak w praktyce okazuje się to trudne. Na szczęście KROP swymi działaniami zapewnia wysoką skuteczność i profesjonalne podejście sprawy. Nie zastanawiaj się i sprawdź już teraz – https://krop.org.pl/