Kremy przeciwzmarszczkowe

Proces starzenia się skóry zaczyna się zazwyczaj koło 25. roku życia. Jest to naturalny proces, który związany jest z osłabieniem włókiem kolagenowych i wiotczeniem skóry. Ilość substancji, które wcześniej odpowiadały za utrzymanie jędrności naszej skóry maleje. Te substancje to m.in. kolagen, elastyna i kwas hialuronowy.

13

Komórki skórne nie maja już tak silnej umiejętności regeneracji i powstają zmarszczki, czyli linijne zagłębienia skóry.

Zewnętrzne czynniki wpływające na starzenie się skóry

Powstawanie zmarszczek mimo iż jest procesem naturalnym i dosięga każdego może być potęgowany przez dodatkowe czynniki takie jak: opalanie się, palenie tytoniu, niewłaściwa dieta, gwałtowna utrata masy ciała, stres, nieprawidłowa pielęgnacja, ale także ekspresyjna mimika twarzy. Promieniowanie UV nie tylko wpływa na powstawanie zmarszczek, ale także pogłębia zmarszczki już istniejące. Długie przebywanie na słońcu powoduje uszkodzenie kolagenu, przez co skóra staje się mniej jędrna i gładka. Palenie tytoniu również przyspiesza proces starzenia się skóry. Nikotyna i zawarte w papierosach substancje chemiczne niszczą zawarty w skórze kolagen i elastynę.

Rodzaje zmarszczek

Umiejscowienie zmarszczek ma duży związek z naszą mimiką twarzy. Dlatego wyróżniamy zmarszczki wokół oczy, wokół ust, na czole, pomiędzy brwiami. W zależności od tego czy często się uśmiechamy, marszczymy brwi, czy mrużymy oczy, zmarszczki szybciej pojawiają się w określonych miejscach. Dodatkowo wyróżniamy zmarszczki posłoneczne i grawitacyjne. O ile te drugie wiążą się bardziej z naszym wiekiem i pogłębiają się w miarę starzenia się, o tyle powstawanie zmarszczek posłonecznych możemy ograniczać poprzez stosowanie kremów z filtrem oraz unikanie bezpośredniego przebywania na słońcu przez dłuższy czas.

Kompleksowa pielęgnacja skóry

Na rynku istnieje mnóstwo kosmetyków, które mają za zadanie opóźniać proces starzenia się skóry i wygładzać powstałe już zmarszczki. Jednak musimy pamiętać, że nawet najlepszy krem nie zapewni nam wiecznie gładkiej skóry. Podobnie jak inne zabiegi działające na naszą skórę od zewnątrz. Zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce, picie dużej ilości wody pomaga nam odżywiać naszą skórę od wewnątrz. Dopiero takie kompleksowe działanie ma szansę przynieść nam zadowalające skutki.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Jak wybrać odpowiedni krem dla siebie, spośród szerokiej gamy produktów dostępnych w aptekach i drogeriach? Nie kierujmy się ładnym opakowaniem, albo reklamą w telewizji. Zwróćmy uwagę na skład kremu oraz substancje w nim zawarte. Przede wszystkim wybierajmy kremy, które posiadają kolagen, elastynę lub kwas hialuronowy czyli składniki naturalnie odpowiadające za jędrną i gładką skórę. Wśród innych wartościowych substancji znajdują się:

  • peptydy, które zwiększają ilość produkowanego kolagenu,
  • koenzym Q10 stymulujący regeneracje komórek,
  • retinol spłycający zmarszczki i rozjaśniający przebarwienia
  • witamina C hamująca proces starzenia się skóry
  • komórki macierzyste pobudzające odnowę nowych komórek
  • oleje naturalne

Powstawanie zmarszczek jest nieuniknione, możemy jedynie poprzez zdrowy tryb życia i właściwą pielęgnację opóźniać i hamować ten proces. Odpowiednio dobrany krem do typu cery stosowany regularnie na pewno nam w tym pomoże. Zwracajmy jednak uwagę skład kosmetyków, by możliwie jak najskuteczniej walczyć ze zmarszczkami.

 

Źródło:http://polakuleczsiesam.pl/kremy-przeciwzmarszczkowe/